13 czerwca 2011

Nam naprzeciw...

W te czerwcowe dni imprezy wychodzą nam naprzeciw. Miniony weekend był tego najlepszym dowodem. Był nawet pewien problem - na co się zdecydować. A ponieważ pogoda dopisała - popularnością cieszyły się przede wszystkim imprezy plenerowe. I tak w sobotę przed pszczyńskim pałacem wystawiono operę "Straszny dwór" w reżyserii Wiesława Ochmana. Wystąpili artyści i zespoły Opery Śląskiej w Bytomiu. Było to pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w plenerze organizowane w Pszczynie. Z rozmów z widzami wynikało, że bardzo sobie cenią taki spektakl, a dla melomanów była to nie lada gratka i uczta duchowa. Przedstawienie rozpoczęło się o 20. - i to może była jedyna tylko uwaga, czy nie należałoby tego typu przedstawień zaczynać o wcześniejszej godzinie. 
Z notatek informacyjnych zorientowałam się, że tego typu plenerowy spektakl będzie można obejrzeć i w innych miastach - trzeba więc tylko śledzić ogłoszenia. 
W minioną sobotę i niedzielę tętnił plenerowymi imprezami również WPKiW  w Chorzowie. 
 Tym zdjęciem chcę zachęcić do odwiedzenia w parku chorzowskim rosarium. Jest to duży teren z kaskadowo ułożonymi rabatami obsadzonymi - jak sama nazwa wskazuje - różami. A róże są oczywiście we wszystkich możliwych kolorach i rodzajach - od parkowych aż po niskie, okrywowe. W taki właśnie początek kwitnienia tych róż wkomponował się Chopin ze swoją muzyką. Tam właśnie, w rosarium odbył się koncert charytatywny "Śląsk dla Japonii". Wystąpili - oprócz Kwintetu Śląskich Kameralistów z solistą Szczepanem Konczalem z Filharmonii Śląskiej - studenci i uczniowie z akademii muzycznych i  szkół muzycznych z terenu Śląska. 
Spokojna, słoneczna, ale nie upalna pogoda sprzyjała słuchaniu utworów muzyki Chopina i relaksowi na łonie natury w tle z pachnącymi różami. 
Artyści grali z wielkim zaangażowaniem. Można było również kupić płytę z tymi nagraniami, a dochód ze sprzedaży przeznaczony był na konto Polskiej Akcji Humanitarnej wspierającej ofiary tsunami. 
Połączenie popołudniowego spaceru po parku ze słuchaniem pięknej muzyki i oglądanie różnokolorowych róż pozwoliło nabrać sił do dalszej pracy. 
Słuchajmy więc uważnie - co się dzieje w naszym mieście i w pobliskich miejscowościach - aby przypadkiem nie przegapić ciekawej, interesującej nas, czy naszą rodzinę oferty. 
Majka47

3 komentarze:

 1. Majeczko:) Śledzę uważnie co się dzieje w moim mieście:) Wczoraj np. były dni otwarte Przedsiębiorstwa Wodociągów. Byłam i znam wszystkie etapy od wydobycia wody, do momentu puszczenia do naszych kranów. Niby taka zwykła rzecz, ale chciałam wiedzieć i zobaczyć. Dla mnie weekendy są stanowczo za krótkie. Tyle rzeczy się dzieje, a nie wszędzie można być...
  A ten Straszny Dwór to też chętnie bym obejrzała i wysłuchała:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda jest tyle ciekawych imprez plenerowych w moim mieście Dni Morza np. w innych częściach kraju inne nie mniej ciekawe ważne aby się coś działo ambitnego !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziekuję za ten wpis i pokazanie nam imprez bardzo ciekawych, dziekuje i pozdrawiam
  www.okiemjadwigi.pl

  OdpowiedzUsuń