10 czerwca 2011

Jest tyle dróg do przebycia...

Letnie wyjazdy wciągają nas coraz bardziej. Tym samym i na blogach będzie mnie mniej. Nie zawsze jest dostęp do komputera, a od następnej niedzieli do połowy lipca będę w sanatorium, więc i posty będą bardzo sporadyczne. Za to na pewno podczas wakacji uzbiera się mnóstwo tematów, do których będę chciała dołożyć swoje "trzy grosze".
Właśnie powyższe zdjęcie ukazuje, jak wiele dróg jest jeszcze do przebycia, ile jest do zwiedzenia, przypomnienia, porównania. 
Piękny był taki całodniowy wyjazd po Ziemi Cieszyńskiej - z jednej i drugiej strony granicy, aż po Morawy. Ze Śląska to niedaleko, a ile ciekawych miast,  wiadomości historycznych, społecznych, religijnych, przemysłowych i geograficznych zawartych zostało w tym wyjeździe! Duża w tym rola wspaniałego przewodnika, ale i samemu trzeba było poczytać, przypomnieć, porównać. 
W wycieczkowy kolaż wstawiłam rzekę Olzę, pomnik słynnych lotników Żwirki i Wigury na miejscu katastrofy samolotu, ciekawy wystrój "domu ryb" ( po czesku Rybi Dum), zabytkowy rynek w Sztramberku (Morawy), mapkę, a przede wszystkim fragment pokoju pisarki Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich. Powstaje tam Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" z dotacją Unii Europejskiej. Po muzeum oprowadzała nas i barwnie opowiadała o życiu Zofii Kossak wnuczka pisarki - przemiła pani Hanna. 
Takie wyjazdy związane z oglądaniem wspaniałej przyrody a jednocześnie z wartościami poznawczymi powinny właśnie stanowić sedno wakacyjnych wędrówek. Majka47

6 komentarzy:

 1. Pojadę, na pewno pojadę, tylko jeszcze nie wiem, gdzie i kiedy :-)

  notaria

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia Mario i czekamy na sprawozdania, pozdrawiam
  www.okiemjadwigi.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj:) Nie mam w tym roku zaplanowanego urlopu. Kilka dni wezmę pod koniec miesiąca, żeby nacieszyć się synem, a potem nie mam żadnych konkretnych planów.
  Życzę Ci owocnych wycieczek i wypadów i jestem pewna, że fajne relacje znajdę na Twoim blogu:)
  Wszystkiego dobrego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownych wycieczek,uśmiechniętych dzionków słoneczkiem pomalowanych krystynkabaj

  OdpowiedzUsuń
 5. Miłego pobytu z sanatorium. Wspaniałych zabiegów,miłego towarzystwa. Będę czekała na relacje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia życzę - podreperowania kondycji i zdrówka - niesamowitych niespodzianek /tylko dobrych/!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń