17 czerwca 2011

Komu w drogę, temu...trzeba się spakować.

Temat jest również wakacyjny i czeka nieodwołalnie każdego z nas. 
W tym roku pakowałam się w drogę już kilka razy. Jest to nie lada sztuka, aby zabrać wszystko co potrzeba, a nie zrobić z tego nadbagażu, i nie dlatego, że trzeba byłoby za to dopłacić jak w samolocie, lecz dlatego, że taki bagaż trzeba  unieść, doprowadzić na miejsce, czasem przejść z jednego peronu na drugi. 
Inaczej więc pakujemy się, jak jedziemy autem, inaczej, jak z przesiadkami autobusem i pociągiem, a jeszcze inaczej na obóz czy zgrupowanie sportowe. 
Tak czy inaczej pakowanie uległo pewnym zmianom w ostatnim dziesięcioleciu. Do walizki pakuje się teraz rzeczy, o których przeciętny wczasowicz kiedyś w ogóle nie myślał.
Zabieramy z sobą aparaty, a więc i ładowarki do baterii, kabelek do ładowania komórki i komórkę, może mp3 - więc słuchawki, nie wspominam już o laptopach...
Musimy pamiętać o różnych kodach pinach, kartach chipowych i to nie tylko z NFZ-tu...
Na koniec dopada nas reisefieber - czyli podróżna gorączka i zdenerwowanie. Jedyny sposób na uspokojenie - usiąść przed podróżą i wypić filiżankę dobrej herbaty, a wtedy cale podenerwowanie, czekające nas przesiadki i perony, bilety i cena paliwa - złagodnieją i pozwolą na kontynuowanie wakacyjnej drogi .
Ach, jeszcze do walizki  trzeba dopiąć kijki do nord- ski...i udanych wakacji! Majka47

7 komentarzy:

 1. O, to udanych wakacji, dużo pozytywnych wrażeń, dobrej pogody:-))) A pewnie napiszesz co, gdzie i jak było, gdy wrócisz? Ja za trzy tygodnie też wyjeżdżam, ale nie samolotem, i jeszcze nie wiem, jak dojadę, bo coś pociągi zlikwidowali. A kijki mam nadzieję będą do wypożyczenia na miejscu, bo swoich jeszcze nie mam.
  Bezpiecznej podróży i bezpiecznego powrotu życzę:-)

  notaria

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj:)
  Masz rację, kiedyś do spakowania pozostawało jedynie ubrania, obuwie i jakieś środki higieny osobistej. Dzisiaj doszły różne aparaty, ładowarki, a nawet małe laptopy. No cóż wszystko idzie z duchem czasu:)
  Życzę miłego wypoczynku:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmieniają się mody ale pakowanie do wyjazdu wygląda podobnie tylko asortyment się zwiększył!
  Upchać jak najwięcej aby wszystko było pod ręką wszystko co niezbędne i kilka niepotrzebnych rzeczy/norma/.
  Przyjemnych wakacji-pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłego spędzenia cudownych chwil na wakacjach.Pozdrowionka serdeczne krystynkabaj

  OdpowiedzUsuń
 5. mariaszlosman.bloog.pl23 czerwca 2011 11:52

  To życzę wspaniałych wakacji!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna fotka. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie. Życzę miłych wakacji :):):)

  OdpowiedzUsuń