13 maja 2011

Z Międzynarodowej Wystawy Kwiatów w Chorzowie.

Kwiatami zachwycałam się i interesowałam od zawsze. Od wielu zresztą już lat bywam na wystawie kwiatów w Chorzowie. Zawsze można wypatrzyć tam jakąś ciekawa roślinę, podglądnąć dekoracje drzew i krzewów i usadzenia roślin. 
Ta Międzynarodowa Wystawa Kwiatów trwa cztery dni  - od samego początku do końca cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Chorzów znajduje się właściwie w centrum najbardziej zagęszczonej aglomeracji Śląska i Zagłębia. Tam każdy kwiatek, drzewo i krzew jest ceniony. Powodzeniem cieszą się ogródki działkowe, na których można uprawiać warzywa i hodować kwiaty. Zresztą ludzie z bloków ukwiecają swoje balkony i okna sadząc kwiaty w skrzynkach i donicach. Bohaterem obecnej wystawy jest bonsai.
 Oprócz przepięknych różnych form roślin zielonych - można było zobaczyć i azalię - ciekawie prowadzoną jako bonsai kwitnące. 
 Uwagę przyciągały wspaniałe kolory rododendronów i azalii, o niespotykanych kolorach.
A oprócz tego zaciekawiły mnie aranżacje ogrodowe, kolorystycznie związane z modą, która jakoby z salonów trafiła do ogrodów. 


 Fiolet, lila, ażurowa folia niewiele mają wspólnego z naturą, ale w niewielkiej ilości mogą być inspiracją do urządzenia dekoracji w swoim ulubionym edenie. 
Podsumowując - wystawa ma już swoje stałe miejsc od lat w Wojewódzkim Parku Kultury w Chorzowie, jest potrzebna mieszkańcom  Katowic i przyjezdnym - niejednokrotnie spoza województwa i jest idealnym sposobem na wybranie się z całą rodziną na chociaż jeden weekendowy dzień wśród kwiatów. Majka47

3 komentarze:

 1. Kwiaty bez nich nie wyobrażam sobie życia i dodaje od siebie jeszcze muzyka !
  Kolory malują nam te szare życie i dodaje jeszcze aromatu cóż więcej potrzeba może MIŁOŚCI!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kolory, aranżacje, pomysły, warto zobaczyć, ale, żeby coś takiego założyć u siebie, trzeba dużo czasu (albo pieniądze na zatrudnienie ogrodnika) nie wszyscy go mają aż tyle.

  aniollewy

  OdpowiedzUsuń
 3. Też obejrzałabym chętnie taką kwiatową wystawę. Wprawdzie nie mam balkonu ani ogródka, ale kwiaty działają na mnie kojąco, są zachwycające...:)
  Pozdrawiam Majeczko:)

  OdpowiedzUsuń