23 kwietnia 2012

To nie reklama, to informacja...

Dobrze jest brać czynny udział w życiu, zarówno w sprawach społecznych, jak i rozrywkach. Wyjść po prostu z rodziną czy znajomymi, przyłączyć się do danej akcji, określić siebie. To samo dotyczy życia kulturalnego, czy imprez rozrywkowych. 
Właśnie takie dni się zbliżają. Przed nam wielka majówka. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych spotkań, na które warto się wybrać. Informuje o tym Internet, plakaty, afisze, miejscowe rozgłośnie radiowe. Ten wolny czas możemy spędzić z korzyścią dla naszej wiedzy i zdrowia. Koniec kwietnia i początek maja to przede wszystkim dni Targów. Najbardziej popularne to oczywiście Targi Ogrodnicze (nie mylić z wystawą kwiatów, która bywa w trochę późniejszym terminie), Targi Budowlane, Targi Książki.  
1 i 3 maja to dni festynów rodzinnych, odbywających się przy szkołach lub parafiach. To również różnego rodzaju spartakiady, biegi, mecze i zawody. 
Imprezy majówkowe jednoczą i gromadzą mieszkańców często na dniach miast lub na prezentacji tego, co jest charakterystyczne dla danego rejonu. Inne więc będą zaproszenia w górach, a inne nad morzem. 


Takie właśnie przemiłe zaproszenia informują nas najpierw o tym, co się będzie działo w danym rejonie. Następnie idą plakaty z dokładniejszym już programem, a do nas należy tylko wybrać właściwe.
Zapowiada się również mnóstwo koncertów i występów różnych zespołów. 
Już dziś trzeba więc zaplanować i zdecydować jak spędzimy wolne dni. Pogoda podobno zamówiona! Majka47 

1 komentarz:

  1. To prawda, Majko, relaks, odpoczynek są bardzo ważne, no i ileż przyjemności nam dostarczają, zdrówko podbudowują. Ale... ale, co z tymi, którzy muszą pracować? Pozdrawiam...

    OdpowiedzUsuń