30 kwietnia 2012

Strojny miesiąc.

Maj to taki bardzo strojny miesiąc. Kwitną obficie drzewa w sadach, rozkwitają na łąkach coraz to nowe gatunki roślin, rozwijają się liście zasłaniając nie zawsze jeszcze uporządkowane miejsca. 
Mrozy dały się we znaki różom. Przemarzło wiele pięknych odmian. Wzywają nas więc ogródki, rabatki, skrzynki balkonowe, grządki i ogródki działkowe, które nadal są w miastach oaza zieleni i miejscem wypoczynku. Zmieniły trochę charakter z warzywno- uprawnego na wypoczynkowo rekreacyjny z krzewami, kwiatami i rarytasami dendrologicznymi. 
Pięknie jest w lasach, powodzeniem cieszą się wycieczki szkolne czy wycieczki kółek przyrodniczych, wyjazdy na zielone szkoły czy trzydniowe biwaki. 
Na ulicach - kolorowo. Moda czerpie wzory z kwiatów, ich kolorów, a pogoda pomaga ww demonstracji tych kreacji - już prawie letnich. 
Wiem, że dziś jeszcze kwiecień, ale od jutra zaczyna się ten przepiękny miesiąc, z naturą bardzo przychylną człowiekowi. Wydaje mi się, że powinniśmy jak najwięcej czasu w maju spędzać na łonie przyrody, gdyż w czerwcu najpiękniejsze nawet kwiaty czy pogodę zwyciężą piłkarskie mistrzostwa. Majka47  

2 komentarze:

  1. Oj, maj! Jak na razie - piękny tego roku... cieplutko i słonecznie, oby taki pozostał... Jak najwięcej pięknych chwil życzę:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe fotki.
    Pozdrawiam miłego weekendu.

    OdpowiedzUsuń