16 kwietnia 2012

Czym skorupka za młodu...

Oj, ma czym teraz skorupka nasiąkać...Dzieci obracają się jak ryby w wodzie przy urządzeniach, o których nam się nawet nie śniło. Już małe dziecko potrafi wezwać pomoc przy pomocy komórki. Zgrabniej niejednokrotnie niż dorosły operuje telefonem komórkowym, smartfonem, czy tabletem. 
Nie ma dla nich tajemnic pisanie maila, słuchanie muzyki itp. Dzieci chłoną także dobre wzorce biorąc udział w pracach wolontariatu, odwiedzając domy opieki, pomagając starszym osobom chociażby w znoszeniu samotności. 
W domu również  uczą się samodzielności, odpowiedzialności (np. za zwierzęta). Właściwie opiekowany pupil (piesek, kotek czy świnka morska) świadczy o swoim właścicieluZadbany,  prawidłowo odżywiany zwierzak jest wizytówką całego domu. 
Takich przykładów można by mnożyć. Ale są i złe wzorce... Wtedy mówi się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni  itp...
Koło się więc zamyka. Więc jednak od rodziców i domu rodzinnego będzie zależeć co będą reprezentować nasze pociechy. Gdyż, czym skorupka ...Majka 47

2 komentarze:

 1. Tak Majko... faktycznie istnieje i rozszerza się moda na dobre wzorce. To cieszy i poprawia ocenę kultury społeczeństwa i jego poziomu. O drugim obliczu tego społeczeństwa nawet nie chcę w tej chwili myśleć, wobec tak optymistycznego wpisu. Pozdrawiam i cieszę sie razem z Toba wiosną.
  Anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry przykład to podstawa.Rozglądamy się za nimi nieustannie i radość wielka, gdy znajdujemy.Majko,wiosna jest raczej oszczędna, ale ja osobiście jakby mniej, bo podobnie jak TY- cieszę się jak dziecko z sadzenia, grabienia i spoglądania w stronę kwiatów.Serdeczności.

   Usuń