13 kwietnia 2012

Prawie jak "potop szwedzki"...

Reklamy przed Euro 2012 spisały się na szóstkę. Coraz więcej znanych aktorów i piosenkarzy bierze udział w reklamowaniu różnych aspektów mistrzostw. 
Przybywa nam również olimpijskich gadżetów, oj, przybywa.  Innych barw już prawie nie ma, tylko biało-czerwone.
Nie krytykuję tego tak zupełnie, gdyż wiem, że takie jest zapotrzebowanie. Sama przywiozłam kiedyś urocze miszki - maskotki Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Dla przypomnienia załączam tego sympatycznego niedźwiadka z dawnych czasów.
(Zdjęcie z galerii z internetu).
Jednak co za dużo, to niezdrowo. Nie wszystkie gadżety czy maskotki zasługują na uwagę. Niektóre są "szyte grubymi nićmi" i nawet śmieszą.   W sklepach można dostać koszulki z nadrukami, flagi na lusterka samochodowe, wuwuzele, czapki kibica i peruki, japonki w barwach różnych krajów, kubki i szklanki do  piwa z nadrukami nawiązującymi do Euro 2012, serwetki Footbal Star, obrusy plastikowe ze zdjęciem boiska, bieżniki, chusteczki higieniczne. nie pominięto opakowań słodyczy - nawet tik-taki są biało-czerwone. 
Ale nr 1 w tej wyliczance dzierży według mnie zapach samochodowy pod nazwą "poczuj zapach mistrzostw".(?)
Tak więc oprócz rywalizacji sportowej otoczkę tworzy wielki biznes, który musi na Mistrzostwach w Piłce Nożnej zbić fortunę.  Majka47

2 komentarze:

 1. Hej Majko!
  Dzięki za wizytę. Agnieszka poszła do Hotelu Radison jako barmanka. Ma mnie w pracy odwiedzić. Tak powiedziała. I mamy kontakt na FB. Teraz bez FB to ani rusz:) To druga ojczyzna dla większości ludzi i firm:)
  Teraz wielki sport to WIELKI BIZNES!
  U nas w 10licy się mówi, że najwięcej zarobia agencje towarzyskie.
  Bo przyjedzie kilkaset tysięcy chłopa nie tylko z Europy. I to na da tygodnie. I dlatego takie przybytki jak na blogu u mnie są usytuowane w centralnej części miasta. I też w kolorach BIAŁO CZERWONYCH!
  W wielkim sporcie są też wielkie oszustwa.
  No bo jest WIELKI SZMAL i warto zaryzykować.
  Tak ja to widzę i mało romantycznie i sportowo.
  U nas dziś pada . I dobrze bo sucho jest.
  Pozdrawiam jednak zdrowo i na sportowo:)
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację Majeczko EURO 2012 to doskonała okazja do zarabiania pieniędzy i jest wykorzystywana na max :)
  pozdrawiam i dziękuje

  OdpowiedzUsuń