14 lipca 2011

Urzeczenie Ponidziem.

Jest wiele pięknych krain geograficznych w Polsce. Góry są malownicze, piękne jesienią i zimą, morze to moja miłość od dziecięcych lat, ale najlepiej wyciszam się i wypoczywam na Ponidziu. Są tam obszary, których trudno szukać na zagęszczonym Śląsku. Tam nie ma ruchliwych skrzyżowań, a horyzontu nie zasłaniają  fabryki i wysokie budynki. Dla mnie taki krajobraz to nie monotonia, lecz uspokojenie. Lekko pofałdowany teren, poprzecinany kolorami uprawianych zbóż i warzyw, z błękitnym niebem stwarza możliwość odpoczynku dla oczu i uszu. 
Również powietrze jest tam czyste, a dni słoneczne zdarzają się częściej niż gdzie indziej. 
Widoczna jest tam również fauna i flora. Kolorowe ptaszki, wiewiórki, ślimaki winniczki, a z kwiatów polnych maki i chabry, które nie występują na naszym terenie. 
Najbardziej urzekła mnie dziewanna rosnąca na skarpie przy drodze, taka wyniosła, rozłożysta, dorodna i dumna pięknie prezentowała się na tle błękitnego nieba.
Właśnie te walory krajobrazu zachęcają mnie do wędrówek nie tylko po ścieżkach parkowych, lecz po prostu po łąkach i polnych dróżkach. Majka47                                                                                                                                                                         

2 komentarze:

  1. Dziewanny takie są - urokliwe, wyniosłe, dumne, a skromne mimo to, choć wyrastają ponad otoczenie:-))) Całkowicie się zgadzam, to wcale nie nudne krajobrazy.

    notaria

    OdpowiedzUsuń
  2. A my zapraszmy do nas http://www.urzeczenie.pl i też mamy nadzieję oczarować :)

    OdpowiedzUsuń