21 maja 2012

W Dniach Województwa Śląskiego - migawki z Katowic.

Tegoroczne Dni Województwa Śląskiego to koncerty, spektakle teatralne, imprezy kulturalne odbywające się w sześciu miastach naszego regionu - Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie, Katowicach, Rybniku i Sosnowcu. 
A ja dziś chcę ukazać jak wiele dzieje się w Katowicach, jak realizowany jest projekt unowocześniania stolicy Śląska. Parę migawek  ukazuje największe budowle, które stworzą nowy wygląd Katowic. 
To panorama budowy nowego gmachu Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach. (Katowice słyną z dobrej muzyki, koncertów i słynnych muzyków).
 Jak gdyby przedłużeniem tego placu budowy jest zagospodarowanie części terenu byłej kopalni "Katowice". Powstaje tam wspaniały i długo oczekiwany budynek Muzeum Śląskiego.
A to wymiana torowisk tramwajowych wokół Rynku, który też zadziwi nas nowym wyglądem. 
Dworzec kolejowy wyszedł już z niższych pięter i pnie się w górę. Zdjęcie zostało zrobione z nowego już peronu...
Na zakończenie ciekawostka kolorystyczna, barwna jak majowe kwiaty. 

Przed katowickim Spodkiem jest piękna fontanna. Kolor czerwony pojawił się na Dzień  Flagi - 2maja i na Święto 3 Maja. Obecnie jest kolor intensywnie żółty, właśnie na Dni Śląska. Fontanna barwi się jeszcze na złoto, niebiesko i zielono.Wieczorem jest podświetlana i wówczas wygląda równie pięknie jak fontanny w Dusznikach czy w Pradze (a obecnie również w wielu innych miastach Polski). 
Tak więc Dni Śląska to nie tylko koncerty i imprezy, ale promocja poprzez wiele wspaniałych powstających inwestycji. Majka47

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz