7 lutego 2014

Mocne, lutowe słońce.

Karnawał jeszcze trwa do 4 marca, choinki i ozdoby świąteczne już rozebrane, a tymczasem mocne lutowe słońce zagląda nam w każdy zakamarek naszego mieszkania. Kłania się więc ponowne sprzątanie, mycie okien, usuwanie kurzu z trudniej dostępnych miejsc.Słońce zdecydowanie pada pod innym kątem, dzień jest już zauważalnie dłuższy. Na południu Polski piękna słoneczna pogoda, drogi suche, bez śniegu. Tylko patrzeć, jak wyjdą krokusy, bo stokrotki to kwitną prawie całą zimę. Zrobiły się jakieś takie bardzo odporne i nawet mocny mróz im nie zaszkodzi. 
Klasa licealistów wyjechała na trzydniową wycieczkę w góry na tzw. białą szkołę. Zamiast białej szkoły była jednak zielona, gdyż na szlakach górskich nie było śniegu, a na odpoczynku w schronisku na tarasie można było się opalać. Dobrze zorganizowany wyjazd odniósł swój cel, gdyż wielu młodych ludzi połknęło górskiego "bakcyla" i było wyraźnie zauroczonych chodzeniem po górach. W odróżnieniu od zgiełku miasta i szkoły usłyszeli górską ciszę, a powszechny zwyczaj kłaniania się na szlaku wszystkim turystom bardzo im się podobał.
Dobrze, że jest to również czas ferii zimowych. Super, jeśli ktoś może wyjechać w tym czasie również z dziećmi na zimowisko. Obecnie jest wiele propozycji dla rodzinnych wyjazdów - w czym pomagają np Rabaty Rodzinne. 
Są też w miastach do wykorzystania dla dzieci wyjazdy poza granice Polski, lub w kraju na różne obozy tematyczne w ramach programu 3+ .Trzeba tylko poprzeglądać strony Urzędów Miejskich i Starostw, dopytać się osobiście i skorzystać z takich propozycji. Majka47

1 komentarz:

 1. Hej
  To jest fontanna na Podzamczu nad Wisłą w Warszawie. Tam zawsze jest gwarno, wesoło i ciekawie. Nie nie zawsze tylko wiosna i latem :)


  Tak, to prawda. Pamiętam kłanianie się na górskich szlakach. Bardzo mi się podoba. Dziś u nas Majo było wiosennie. To znaczy jeszcze jest:)
  Trochę nostalgii dostałem. Nie wiem dlaczego na przedwiośniu to dostaje nostalgii za minionym dzieciństwem. Zamarzyły mi się jakieś fajne wakacje........Poczułem wiosnę w ciele i w duszy.....
  Dziękuję za wizytę i pozdrawiam serdecznie.
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń