20 grudnia 2013

To co znane i nieznane, czyli skok w Nowy Rok!

Przedświąteczna krzątanina znana i zakodowana już nawet przez małe dzieci. Od lat powtarzana tradycja, praktycznie niezmienna. Karp, choinka, zakupy, porządki, świętowanie. Trochę duchowości, ale tylko trochę, bo przecież trzeba odwiedzić lub przyjąć rodzinę. Stale w biegu, więc gdzie to spełnienie życzeń "zdrowych, spokojnych"?... 
"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy"- to tytuł mojego bloga, a w dzisiejszym poście oznacza to Nowy Rok. Nie sposób przewidzieć jaki będzie, co nam przyniesie, a co my spłatamy jemu.
Póki co, najlepiej między świętami krótki bilans tegorocznych strat i zysków. Ale co tam! Coś się przekreśli, coś przeniesie do Nowego Roku, coś się spróbuje jeszcze - z mizernym skutkiem - zrealizować. 
Skok w Nowy Rok odbędzie się z fasonem, uroczyście i głośno. Czy taki będzie cały rok?
Nie lekceważmy więc życzeń. Nawet w tych słowach "zdrowych, spokojnych Świąt" zawarte są nasze ukryte marzenia i nadzieje.
Następny wpis dopiero pod koniec stycznia, z nowym spojrzeniem, z nowymi spostrzeżeniami. A więc Wesołych Świąt! Majka 47

 

2 komentarze:

 1. Wszystkiego najlepszego na Święta i Nowy Rok:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2014 przysyłam serdeczne życzenia!
  Najbardziej życzę zdrowia, miłości od rodziny, szacunku od znajomych oraz dobrej pracy.
  Vojtek
  Ps. Potwierdzam, że najważniejsze są dni, które jeszcze przed nami! Oraz proszę: MNIEJ KRZĄTANINY A WIĘCEJ ŚWIĄT!!!!!!!!!!!! :)

  OdpowiedzUsuń