26 lipca 2013

Pogodowy bilans wyrównany?

Lipiec mile nas zaskoczył i nadal stara się nadrabiać pogodowe niedostatki. Urlopy przebiegają w słonecznej aurze, nawet nad morzem temperatura wysoka i pełne plaże.
W ogrodach kolorowo, lipcowo...
Zdjęcie i ciekawostka przyrodnicza, którą zamieszczam poniżej została zrobiona w pokazowych Ogrodach p. Kapias w Goczałkowicach Zdroju. 

  Takie ogrody spełniają nie tylko rolę dydaktyczną, czy wspomagającą przy urządzaniu własnego ogrodu, ale prawie cały rok są takim swoistym olbrzymim parkiem, gdzie można spędzić wśród zieleni parę godzin, odstresować się, zachwycić pięknem kwiatów i kompozycji.  Często korzystają z tej formy rekreacji mieszkańcy bloków, tym bardziej, że nie w każdym mieście jest park. Ogród jest także przyjazny rodzinom z dziećmi, ponieważ dostępny jest dla dzieci labirynt z iglaków oraz w paru miejscach wyeksponowane kolorowe kąciki jordanowskie. 
Wspominałam również, że czasem są różne sytuacje w podróży,  których wolelibyśmy uniknąć. Dziś kamyczek do ogródka PKP. 
Okazuje się, że na rożne linie kolejowe, różnych przewoźników na pociągi Intercity, ekspresowe i pospieszne nie w każdym mieście można kupić bilet. Po zakup takiego biletu trzeba się udać do Bielska, odstać w długiej kolejce, najlepiej jeszcze mieć sprecyzowane nasze oczekiwanie - gdyż informacja kolejowa nieczynna! Stoją więc potulnie ludzie w pełni sezonu, z małymi dziećmi, z bagażami i kupują bilety nad morze, do Warszawy i do innych pięknych zakątków naszego kraju (i za granicę również).
Na pocieszenie dodam, że można zakupić bilet na Intercity internetowo. Można również kumulować zniżkę biletu wynikającą z legitymacji (np.emeryta) i zniżkę wynikającą z wcześniejszego terminu zakupu biletu.  
Jeszcze więc teraz parę dni oczekiwania, wizyta u rodziny w sąsiednim województwie połączona ze zwiedzaniem okolicy, potem przynajmniej jeden koncert w ramach Kultury Beskidzkiej i ... droga do Stolicy stanie otworem...Majka47

1 komentarz:

 1. Majko. Dziękuję. Z autkiem mi się nie pali:) Na co dzień jeżdżę głównie metrem. Tak w Warszawie najwygodniej.
  Dziś mamy mieć +35 stopni. I jakoś musimy wytrzymać. przecież marzyliśmy o lecie ! :)

  Pierwszy raz widzę HOTEL DLA OWADÓW. Bardzo to ciekawe i słuszne. Bo w przyrodie każdy ma swoje zadnie do wykonaia. A najwiecej psuje człowiek :)
  Koleją staram się nie jeździć. W razie czego polecam autobusy WWW.POLSKIBUS.COM
  Autokary z WC i stewardessą. na przykład Warszawa -Gdańsk to 40 zł. I staje tylko w Ostródzie i jeździ bardzo często.
  Pozdrawiam serdecznie
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń