6 stycznia 2012

Świąteczna aura...

Na udekorowanych ulicach miast brakuje tylko śniegowej bieli. Choinki z lampkami na placach miast nie mają tego uroku bez śniegu.
Pada deszcz na zmianę z mokrym śniegiem, jest wilgotno, ponuro i szaro. Dobry czas na dobrą książkę, film czy teatr. Zaczęły się też koncerty koledowe w kościołach czy domach kultury w wykonaniu artystów czy zespołów muzycznych. Warto więc w wolnej chwili skorzystać z zaproszenia i pójść posłuchać profesjonalnego wykonania tych najpiękniejszych pieśni kościelnych. 
Można też urządzić kolędowanie we własnym mieszkaniu z najbliższymi znajomymi. Świetna okazja do wzajemnego spotkania się, porozmawiania, pośpiewania kolęd, oraz do zaktywizowania dzieci, które grają na jakimś instrumencie do zaprezentowania swoich umiejętności.
Ten poświąteczny czas, ale jeszcze przy choince można spędzać wspólnie z domownikami, tak trochę świątecznie. Można też odwiedzać czy zapraszać przyjaciół, gdyż sprzyjają temu trochę wolniej na razie płynące godziny nowego już roku.
Za niedługo dzieci będą korzystać z ferii zimowych. Ale wtedy to już będzie zupełnie inna bajka. Majka47

1 komentarz:

  1. Tak...dobra pora na czytanie, koncerty i wystawy:) Choć fajnie też wyjść z domu. Wraz z grupą znajomych zrobiliśmy sobie przez ostatnie dwa dni wypady do lasu i zwiedzanie kościołów. Pogoda byle jaka, ale nie odczuwa się w fajnym towarzystwie:)
    Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń