7 października 2011

Promocje i pokazy.

W dzisiejszym czasie często spotykamy się z różnego rodzaju promocjami i pokazami. Jest to konieczne, gdyż nawet w dobie reklam telewizyjnych i radiowych nie sposób dowiedzieć się o wszystkich nowościach. Poza tym niektóre towary wymagają specjalnego pokazu - w domu, czy w kameralnym pomieszczeniu. Wszyscy to znamy i mamy do tego różny stosunek, czasem nas to denerwuje, często tego nie tolerujemy, ale to jest i istnieje wokół nas.
Inny pokaz połączony najczęściej z promocją - to pokaz artykułów spożywczych w supermarketach, połączony z degustacją. Też to wszyscy znamy, już weszło to w stały wygląd supermarketów. Wiąże się też ten rodzaj pokazów z kiermaszami regionalnymi, które serwują nam do degustacji swoje specjały, pozwalające potem zakupić coś z tych pyszności. 
Wielkim pokazem są targi w różnych specjalnościach - od targów kwiatowychsamochodowych aż do budowniczych. Ale to są pokazy na miarę przemysłową, dla  odbiorców hurtowych.
Są też promocje internetowe - w ramach różnych stowarzyszeń. Wiemy, bo codziennie na naszą pocztę wpływają ich zaproszenia i reklamy. 
Ciekawe są pokazy mody, z tym, że tam raczej indywidualnie nie można nic kupić - natomiast podpatrzeć i pozachwycać się - jak najbardziej. Są pokazy mody sezonowej, ślubnej i innej okolicznościowej. Zwykle odbywają się w dawnych halach zakładowych, z ciekawą dekoracją i przy ciekawej muzyce. 
Dla mnie najprzyjemniejsze są jednak pokazy i promocje książek i płyt. Jest tam zwykle przemiła, kameralna atmosfera, a przy okazji bezcenne jest osobiste spotkanie z autorem - pisarzem, poetą czy muzykiem. Poznaje się również ich przyjaciół, zainteresowania i osobowość. Taka książka czy płyta jest wówczas bezcenna. Majka47

3 komentarze:

 1. Potwierdzam książka czy płyta i autor ,wykonawca na wyciągniecie reki!!
  A te pokazy czy promocje w domach salkach i jakom integralna część wycieczek to naciąganie i nieczyste metody handlu.
  Pozdrawiam i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo pokazy i promocje to czysty marketing, ale te produkty regionalne czy wystawy kwiatów tudzież książkowe prezentacje maja swój nieodparty urok i smak...:)
  pozdrawiam i dziękuje Majeczko
  B.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego co nazywasz "dobrem" -dla Ciebie w dniu dzisiejszego święta... ----<-----(@

  http://chodzeniepokrawedzilosu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń