27 grudnia 2014

Stary ucieka...

Ostatnie dni starego roku...Trochę leniwe, powolne, wstrzymane niskimi temperaturami, zastawione jeszcze świątecznymi stołami, oświetlone choinką chcą nas przeprosić za wszystko to, co było trudne w tym roku. 
Powoli zapominamy o tym co nas tak bardzo martwiło, wyrównujemy rachunki - nawet te w banku, może robimy postanowienia, może plany na przyszły rok. 
Jak się stary rok kończy, tak nowy się zacznie - czyli wolnymi dniami i przedłużonym weekendo-świętem. To tak dla niepoznaki, że nowy rok też może dać w kość.
Mam w domu parę miejsc, gdzie wiszą kalendarze. Zawsze wieszałam je dopiero w nowy rok, lecz w tym roku zostały zawieszone dużo wcześniej, jeszcze przed wigilią, jak tylko znalazły się w moim mieszkaniu. I tak prawie każdy zaczyna się od grudnia tegoż roku. Będą kierować moimi planami, przypominać o imieninach bliskich, wyjazdach, zajęciach i pracach. 
Rok 2015. Co było 100 lat temu? A co będzie w połowie XXI wieku?
Muszę jednak pamiętać, że to nie kalendarz rządzi moim losem, lecz to ja kieruję swoim życiem, a kalendarz jest tylko leciutką podporą, podpowiedzią ile to jeszcze dni do końca starego roku, który szybko ucieka...Majka47 

4 komentarze:

 1. Kalendarze od pewnego czasu nie kierują moim życiem, niestety czasami muszę w niego spojrzeć.
  Od kiedy nie pracuje żyję inaczej, jest mi dobrze, czas tylko za szybko ucieka, bowiem zbliżam się do końca drogi. Teraz nie myślę o tym bo i po co, sama nadejdzie.
  Życzę Do siego Roku 2015.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Majko
   Dziękuję bardzo za życzenia u mnie. i za taki kalendarzyk. Odpowiadam z opóźnieniem bo byłem dość chory i się do komputera nie rwałem. Cenie Twoja praktyczność, zapobiegliwość i znajomość przysłów ludowych.ludowych. Życzę Tobie wszystkiego najlepszego w tymi i każdym następnym roku! BĄDŹ ZDROWA!
   Vojtek nieco spóźniony

   Usuń
 2. również wszystkiego najlepszego w nowym roku, oby każdy dzień przynosił Ci radość, zaskoczenie, żebyś z każdego dnia mogła wyciągać jakieś mądre wnioski :)
  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 3. Ani się obejrzeliśmy, jak Nowy Rok zaczął się starzeć. Ma już 10 dni!!!

  Pozdrowienia:))

  OdpowiedzUsuń