21 października 2014

Jest taki program...

Jest taki piękny program "Teatr Polska 2014".
19 przedstawień teatralnych z różnych miast Polski o różnej tematyce i formie wygrało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego aby w mniejszych miejscowościach, tam gdzie nie ma teatru wystawić w domach kultury swoje sztuki.
Takie bezpośrednie spotkanie z teatrem, sztuką i aktorami to wielkie wydarzenie w życiu kulturalnym. Przez dwa poniedziałki na godz. 18.00 pod dom kultury przychodziła nie tylko młodzież. 
Przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie, a widzowie śledzili spektakle w  głębokim skupieniu. Nawet trudniejsze czy kontrowersyjne dla widza sceny były odbierane w zupełnej ciszy, co na spektaklach dla młodzieży nie zdarza się za często. Była więc to świadoma, wyrobiona widownia. A może właśnie przez poprzedni udział w szkolnych spektaklach dla dzieci i młodzieży?
Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że po spektaklu odbywało się spotkanie z aktorami. Na scenie usiedli aktorzy, prowadząca była swoistym łącznikiem między widownią a bohaterami wieczoru. Miło było posłuchać jak pytania zadawała nie tylko młodzież, która jest przyzwyczajona do takich dyskusji, lecz i osoby starsze, które wykazywały się wspaniałą znajomością sztuki i cudownie interpretowały sceny ze spektakli.
Takie spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze,  gdyż między aktorami a widzami  wywiązała się serdeczna łączność, a podziękowaniom i oklaskom za wspaniałą grę dla wszystkich aktorów nie było końca. 
Jeśli więc gdzieś pojawią się plakaty zapraszające na spektakle Teatru Polska 2014 - szczerze polecam. A trwa to jeszcze do grudnia...Majka47
 

1 komentarz:

  1. Dawno, dawno nie byłem w teatrze...
    Siedzę nosem w książkach, krzyżówkach i czasem w komputerze:)))

    OdpowiedzUsuń