4 lipca 2014

Wakacje, wakacje...

Z czym kojarzą mi się wakacje? Od zawsze z przerwą w nauce, następnie prawie zawsze z wyjazdami wypoczynkowymi tak jak kolonie letnie, obozy harcerskie, wędrowne, sportowe,potem różnego rodzaju wczasy - kempingowe, zakładowe, zagraniczne itp.
Oprócz wczasów i wyjazdów wakacje to od zawsze był dla nas czas planowanych remontów i zmian, chyba dlatego, że właśnie podczas wakacji mieliśmy najwięcej wolnego czasu. Czasem było i tak, że najpierw był remont, malowanie, odnawianie czy coś w tym rodzaju, a potem umykaliśmy z całą rodzinką gdzieś chociażby na tydzień wypocząć. Było i tak, że jeszcze malarze kończyli swą pracę,  my już spakowani wyruszaliśmy na wypoczynek, a dzieciom już wówczas dorosłym zostawialiśmy wysprzątanie mieszkania(!).
Z czasem wakacyjne wyjazdy zastąpiły wyjazdy przedsezonowe lub posezonowe - też bardzo przyjemne i też kojarzące się z wakacjami. 
Teraz dzieci ze swoimi rodzinami kontynuują ten schemat, a więc zaplanowany remont i wyjazd - najczęściej właśnie w tej kolejności. 
Wakacje i lato to również czas korzystania z owoców, robienia przetworów i różnych kolorowych deserków. Na zakończenie zdjęcie z Tatr robione przez mojego wnuka. Majka 47 
 

2 komentarze:

  1. Do dzisiaj wakacje mają dla mnie szczególne znaczenie, mimo że już ani nie chodze do szkoły, ani nie pracuję. To ta wiszaca w powietrzu niepowtarzalna atmosfera!!!!


    Pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie piękne zdjęcia, super. ja w sierpniu jadę w góry, dzisiaj wyczytałam, ze pogoda ma być kiepska. Trudno jadę bo mam wykupione wczasy.
    Pozdrawiam i serdeczności zostawiam.

    OdpowiedzUsuń