21 maja 2014

Coraz dłuższe dni...

Wiosną i latem coraz dłuższe dni, a na moim blogu coraz krótsze i rzadsze posty. Częste wyjazdy, późne powroty do domu nie sprzyjają kontaktom komputerowym i blogowym. Sprawdzić pocztę, zalajkować coś na f, ewentualnie krótki wpis to wszystko. Żadnej regularności czy systematyczności. Maksymalnie wykorzystuję ten okres do przebywania na wolnym powietrzu z jak największą ilością ruchu. Kijki, rower, spacery, wyjazdy i pobliskie górki - jesienią mam już to ograniczone. 
Wszystkie zaobserwowane ciekawostki zatrzymuję w kadrze.
Oto ciekawe przypomnienie Szlaku Zabytków Techniki, o którym kilkakrotnie pisałam w ubiegłym roku. Na 38 drabinach ustawionych w Gemini Park w Bielsku- Białej można odświeżyć wiadomości z tegoż Szlaku. Wygląda to imponująco i prawie każdy przystanie na chwilę, a może nawet i wybierze trasę na weekendowy wyjazd. 
Ten obiekt (Gemini Park) jest po rozbudowie. Imponująco został rozwiązany kącik zabaw dla dzieci, które z rodzicami przychodzą na do tej galerii. Ale to już nie kącik, a cały salon, gdzie każdy maluch znajdzie coś dla siebie. A wszystko przyjazne dziecku, przestronne, czyste i zachęcające do zabawy. 
Każdy miłośnik sztuki znajdzie tam oddzieloną część z galerią obrazów współczesnej sztuki użytkowej. 

W cieniu Szyndzielni ( i nie tylko) kryje się jeszcze wiele interesujacych, nowych  ciekawostek. Majka47

3 komentarze:

 1. Szyndzielnia, Szyndzielnia... Byłem w schronisku na Szyndzielni, podczas jednej z moich górskich wędrówek, kiedy to zdobywałem GOT. Ale było to wieki temu - rok 1968...

  Pozdrowienia:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby NIE Wojtek napisał to, co napisał- napisałabym tak samo ja właśnie.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szyndzielnia - świetny pomysł na krótą wycieczkę w góry:)

  OdpowiedzUsuń