15 marca 2013

Tegoroczny Wielki Post.

Po niedawnych świętach Bożego Narodzenia i krótkim karnawale już ponad miesiąc jesteśmy w okresie Wielkiego Postu.
 Jak wiele zmian dzieje się wokół nas na przestrzeni lat, tak i Wielki Post - chociaż nadal jest czasem skupienia - w tym roku jest odczuwalny zupełnie inaczej. 
Przyczyną tego są wydarzenia, które cały świat, w tym i my śledzimy na bieżąco dzięki elektronicznym przekazom. Przecież tak niedawno była Środa Popielcowa i ostatnia msza św. publiczna odprawiona przez papieża Benedykta XVI w bazylice św. Piotra.
A we wtorek 12 marca  ze wstrzymanym oddechem cały świat poznał nowego papieża Franciszka. Na pewno w niedzielę wiele osób będzie śledziło pierwsze spotkanie z wiernymi ( i nie tylko)
w czasie południowej modlitwy Anioł Pański.
A w następnych dniach wszystkie wiadomości z Watykanu będą przekazywane na bieżąco, gdyż mamy obecnie taką możliwość obserwacji  tych ważnych wydarzeń. 
To zainteresowanie, modlitwa i nawet komentowanie tych wydarzeń właśnie w okresie Wielkiego Postu trochę nas bardziej skłania do refleksji, do modlitwy i chyba bardziej niż zwykle pomaga w zrozumieniu tajemnicy śmierci i Zmartwychwstania. Myślę, że te dni mają dla nas wielką wartość i nie można tego nie dostrzec. Majka47 

2 komentarze:

 1. Hej Majko!
  Pięknie to opisałaś. Dlaczego? Bo jednak brak mi coraz bardziej TRADYCJI. I jakiegoś porzadku.
  A Ty tak wszytko ładnie dopasowujesz i segregujesz. Żyjemy coraz szybciej i byle jak?????
  Pozdrawiam na razie z pierwszego piętra.
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej Tajemnicy nie jesteśmy w stanie pojąć do końca,ale samo rozważanie o śmierci i zmartwychwstaniu powoduje,że jesteśmy bliżej Boga.Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń