23 listopada 2012

W stronę świątecznych upominków...

Zbliża się okres, w którym to wszyscy wszystkim będą słać nie tylko życzenia, ale chociażby najdrobniejszy upominek. Dziś chciałam zwrócić uwagę na tanie książki. Nie jest to jedna instytucja, lecz wiele hurtowni czy sklepów z tanią książką. Myślę jednak o innej formie kupna, niż to, co się nam zwykle kojarzy z tanią książką - czyli sprzedaż ze straganów w okresie letnim w miejscowościach wczasowych. 
Można inaczej, tak, abyśmy  wszyscy byli zadowoleni. Obecnie strony internetowe taniej książki są dostępne dla każdego w internecie. Możemy wybrać więc tą witrynę, która nam odpowiada, w domowym zaciszu spokojnie przejrzeć dostępne książki z danej dziedziny, zamówić do odbioru osobistego, a potem po prostu wejść do takiego sklepu i zakupić. A jeśli jest to niemożliwe, bo sklep daleko od domu - można zamówić z dostawą do domu.
Chcę jeszcze nadmienić, że tania książka - to nie książka z drugiej ręki, lecz pełnowartościowy towar, pochodzący ze zwrotów z księgarń, hurtowni czy wydawnictw. Wiem, że jest tam bardzo rozbudowany dział przewodników, map, a także bogato zaopatrzony dział książek dla dzieci.
Odwiedziłam również kilka księgarń ze zwykłymi cenami - wybór książek jest ogromny, jeśli więc nie mamy upatrzonej konkretnej pozycji - można zajrzeć i tu i tam. Majka47

6 komentarzy:

 1. Pewnie niejedna osoba będzie szukać taniej książki...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj ..Ksiazki fantastyczny prezent...ja na pewno sobie sama taki prezent sprwie :)
  Jestem już w w obserwowanych , podoba mi się u Ciebie i jesli pozwolisz to tu zostane na dłużej..jak będziesz u mnie to tez proszę dodaj sie do obserwowanych....
  http://marta-umartusi.blogspot.com/
  ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka to fantastyczny prezent!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej!
  Dobre, ze książki reklamujesz, namawiasz do kupna. Bo czytelnictwo u na supada! Sednia europejska w czytaniu jest bardzo niska i wstydliwa.
  Czytamy głównie SMS:)
  Pozdrawia Vojtek, który czyta maila a czasami nawet książki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka to znakomity prezent.

  Penetruję księgarnie Świata Książki. Jestem członkiem klubu Weltbild. Bardzo czesto organizowane są tam wyprzedaże. Można dostać ciekawe tytuły juz za 5 czy 10 złotych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka na prezent to świetny pomysł!Książek nigdy za wiele,a że można kupić taniej to już rewelacja.Ja też się rozejrzę za tym i owym
  Pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń