7 listopada 2011

Dobry tydzień!Jest wiele pięknych rzeczy, które poprawiają nasze samopoczuciepomagają nam być lepszym, czynią nas wrażliwszymi, bardziej taktownymi i kulturalnymi. 
Zacznijmy od przyrody. Oglądając piękną panoramę z tarasów widokowych czy z górskiego szczytu, jesienne drzewo w złocistej szacie jesienią, czy piękny kwiat - nawet doniczkowy - głęboko oddychamy, zachwycamy się i uwrażliwiamy na piękno.
Oglądając wystawy malarstwa czy rzeźby doceniamy rękę mistrza, który takie dzieła tworzył.
Słuchając koncertów, pieśni, piosenek też czujemy się lepiej. Muzykoterapia ma zresztą nawet lecznicze oddziaływanie. Potrafi nas pobudzić lub wyciszyć, w zależności jakich melodii będziemy słuchać. 
W piątek obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Również z tej okazji jest przygotowane wiele wystaw, koncertów, imprez kulturalnych i rozrywkowych, tym bardziej, że będzie to dłuższy weekend. 
Spróbujmy więc ułożyć plan świętowania i spędzania przedłużonego weekendu. Poznajmy wcześniej co będzie się działo w naszym mieście i w najbliższej okolicy, zastanówmy się co warto z tego wybrać dla siebie. Majka47.

3 komentarze:

 1. Hej Majko!
  Ogólnie to muzyka i kultura łagodzi obyczaje:)
  Tylko czy każda muzyka. Hard Rock też?
  Ja idę na 11 listopada na Marsz Niepodległości. Łagodnie to się nie zapowiada, bo inna grupa chce blokować ten marsz. Marsz jest legalny, blokowanie nie. I to już niestety będzie chyba tradycją w Warszawie. Zamiast świętowania to walka.
  Będę robił fotki i zmontuję film. Zajrzyj u mnie do Expresu Codziennego.
  Pozdrawiam we wtorek
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzoza piękna :-)))

  notaria

  OdpowiedzUsuń