12 lutego 2015

Ciekawy układ...

Nie zawsze tak się układa jak w tym roku. Za nami tłusty czwartek, w sobotę walentynki łączą się z ostatkami, więc zabawa podwójna.
Można nie tylko obdarować się serduszkiem, lecz i zatańczyć na balu(?), imprezie(?), bo dancingów z minionego wieku już przecież nie ma. Więc gdzie się teraz tańczy w karnawale?Na dyskotece? A może wieczorki taneczne są tylko w sanatoryjnych kafejkach czy kawiarniach uzdrowiskowych?
We wtorek ostatni dzień karnawału - zwany śledziówką, gdyż tradycyjnie podaje się śledziki w różnej postaci, a poza tym śledzie przypominają o postnym menu zbliżających się czterdziestu dni. 
I znów zdziwienie młodych: - jakie postne menu?, z czego zrezygnować, jak wszystko jest w sklepie dostępne i nie ma czegoś takiego, jak rezygnacja z szynki, czekolady czy mięsa.
Od zbliżającej się środy popielcowej - Wielki Post. Ale są i wiosenne promienie słońca, cieplejsze dni, po prostu z uwagą obserwowane i oczekiwane przedwiośnie.
Bardzo szybko minęły święta, ostatnia "tura" szkół zaczyna ferie od poniedziałku. Czy utrzyma się jeszcze śnieżna pogoda?
Dużo pytajników w dzisiejszym wpisie. Wieczorami, nawet tymi przedwiosennymi lubię jeszcze poczytać dobrą książkę...Majka47 

1 komentarz: