21 czerwca 2013

Najpiękniejsze dni.

Lato 2013. Zawitało z niespotykanymi upałami. Gorący klimat skłania nasze myśli w stronę wyjazdów wakacyjnych, a kto jest teraz nad morzem - wita lato mnóstwem barwnych imprez. 
Czerwcowy weekend z najdłuższymi dniami przed nami. Nie czekajmy do wakacji, tylko kontynuujmy weekendowe wyjazdy w pobliskie okolice. Można odwiedzić najbliższy punkt informacyjny i tam uzyskać nie tylko wiadomość o tym gdzie warto wyjechać, lecz również pobrać lub kupić na symboliczną opłatą karty rabatowe ze zniżką od 10% - 20% na różne wydatki w miejscowościach turystycznych. 
Mam przed sobą taką kartę rabatową BESKIDZKA 5( Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła). Przy tej karcie można skorzystać ze zniżek np. tylko na dania regionalne, lub na gadżety, lub na zakupy, lub na wstęp np. do Chaty Kawuloka.Są też zniżki na przejazdy  i różne atrakcje danego regionu. 
Na fotografii Chata Kawuloka w Istebnej - autentyczny 150 letni obiekt na Szlaku Architektury Drewnianej. 
Inną formę zniżek rabatowych oferują Rabaty Rodzinne, które preferują wypoczynek całych rodzin z dziećmi w środowisku przyjaznym dla dziecka. Są tam propozycje miejsc wypoczynkowych hoteli, pensjonatów z uwzględnieniem warunków podróży i pobytu przyjaznego dziecku. 
Myślę, że gdyby nawet poświęcić część soboty na tego typu plany wyjazdowe - a można również te informacje zdobyć internetowo - to i tak letni wypoczynek powinien być udany. Nie wolno nam przecież zmarnować naszych "białych nocy" - czyli najdłuższych czerwcowych dni. Majka 47
 
 

3 komentarze:

 1. U nas w Warszawie dziś ponad 30 stopni C. Powoli planuję urlop. Z O. z miasta G. nad morzem B. :)
  Chyba to jednak będzie Chorwacja. na razie zakochałem się w fotkach.
  A w Szczyrku byłem, na Szyndzielni i na Klimczoku. Jeszcze z rodzicami :) Dziś się spotykam z kolega z bloga. Pozdrawiam serdecznie
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym się wyrwał z dusznego miasta w Ukochane Góry, ale jak to na emeryturze bywa - los płata figle i nie mam na to czasu. A dusza rwie sie do wędrówki, pamietając tygodnie poświęcane zdobywaniu Górskiej Odznaki Turystycznej.

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. miła zachęta do wypraw w góry. Ciekawe są te różne inicjatywy, tylko jakoś nie mogą się przebić przez płaczki polityczne. Pozdrawiam i zapraszam na skopanego przez informatyków wp.pl bloga. Mądrze ci, którzy w porę stamtąd czmychnęli :)

  OdpowiedzUsuń