20 maja 2013

Między weekendami...

Polska ruszyła. Zielone Świątki wyciągnęły z domu najbardziej opornych, a przepiękne słonko wreszcie ukazało się w pełnej krasie i to w dodatku w weekend. Przejeżdżając  podbeskidzkimi drogami można zauważyć, jak zmienia się krajobraz. Przede wszystkim masa rowerzystów, w kaskach, całymi rodzinami, z dziećmi w siodełkach przemierzała podgórskie tereny. Czasem ścieżkami rowerowymi, czasem poboczem drogi czy chodnikiem, z uśmiechem, podziwiając mijane drzewa, krzewy i łąkowe kwiaty rowerzyści stali się elementem krajobrazu. Zupełnie inaczej niż w samochodzie! Całkowite dotlenienie organizmu, działanie słońca i czystego powietrza to dobry zastrzyk zdrowia
Natomiast spacerowy chodnik wzdłuż lotniska został dokładnie zajęty przez spacerowiczów. Młodzi ludzie z dziecięcymi wózkami, trochę młodzieży, spacerujące pary - dawno nie widziałam takiego zgromadzenia. Na pierwszy plan wysuwali się seniorzy z kijkami nordic, którzy wolniej niż młodzi, ale z uporem zażywali ruchu na świeżym powietrzu. Na trawie nawet rozsiadła się grupa spacerowiczów posilając się majówkowymi smakołykami. 
Tak miało być już w pierwszy weekend majowy - jednak wówczas pogoda skutecznie pokrzyżowała plany. Jeśli tak pogodnie będzie w ostatni majowy weekend, to myślę, że znów będzie powtórka majówkowego spędzenia czasu na łonie natury, i to nie tylko na Podbeskidziu. Majka47
  

2 komentarze:

 1. Majko. Posłużą na pewno. Juz parę budynków, które sfotografowałem niestety uległow gruzach. U nas wszystko łatwo się niszczy!
  Oprócz tego co wojna zniszczyła to sami dodatkowo niczczymy. I tracimy bezpowrotnie naszą kulturę materialną. Były burze i deszcz i znów słonko świeci.


  Rowerów coraz więcej! I bardzo dobrze. Może będzie jak w Amsterdamie??? Ja majówkę spędziłem w Warszawie. Ale nie szkodzi. Teraz chcę się wybrać. Nad wodę i wędkowanie. Kijki do chodzenie też mają coraz wiecej amatorów. I bardzo dobrze. jeszcze trochę i szpanowanie autami odejdzie w niepamięć. Pomoże w tym kryzys. I to jest dobrze. W Warszawie nie da się autami jeźzić. Nie ma sensu.
  Pozdrawiam serdecznie z MaZOWSZA W SŁOŃCU

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam,że ścieżki rowerowe to świetna inwestycja, mniej spalin i zdrowo. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń