18 stycznia 2013

Na horyzoncie...ferie zimowe.

Dla niektórych województw już nie na horyzoncie, lecz po prostu są! Rozpoczęły się ferie zimowe. Zima jak na zamówienie dopisuje, sypie śniegiem, piękna zimowa aura, trochę mroźna, ale z wszystkimi atrakcjami. Przede wszystkim zmiana otoczenia, dużo ruchu na świeżym powietrzu. O ile lato jest cudne nad morzem, to zimową porą powinno się oglądać ośnieżone góry, stoki przygotowane do jazdy na nartach, kuligi i cały ten zimowy urok. Oczywiście pod warunkiem, że znajdzie się w grupie tych szczęśliwców, którzy na ferie wyjadą. Kto zostaje w domu - koniecznie powinien zainteresować się tym, co szkoła i miasto przygotowało na ferie dla dzieci. A jest tego niemało. To sa duże dofinansowania do programu ferii w miejscu zamieszkania. W świetlicach szkolnych i środowiskowych - oprócz pożywienia - autokarowe wycieczki po bliskiej okolicy, wyjścia na basen, bezpłatne wejścia dla dzieci na lodowiska, udział w spektaklach  teatralnych i seansach kinowych. W sumie - równie atrakcyjnie można spędzić czas jak na wyjeździe. Trzeba tylko wejść na stronę internetową swojego miasta, zebrać odpowiednie wiadomości i wybrać zajęcia najbardziej odpowiadające. Uważnie też zapoznać się z tym, co nowego powstało w naszym regionie, co można było by zwiedzić czy odwiedzić w czasie ferii.  Dzisiaj właśnie został  otwarty w Bielsku-Białej nowy ośrodek rekreacyjno-narciarski na Dębowcu, gdzie dzieci  w czasie swoich ferii będą mogły bez dalekich wyjazdów, praktycznie na miejscu aktywnie spędzić czas. Majka47

4 komentarze:

 1. Ferie zimowe...
  Pogubiłem sie w terminach ich rozpoczęcia - w róznych województwach o innej porze - podobno, aby uniknąć tłumów w ośrodkach wypoczynkowych i w środkach lokomocji.
  W czasach, kiedy ja korzystałem z ferii, rozpoczynały się w tym samym dniu dla całej Polski i nie było z tym specjalnego kłopotu.

  Teraz jest mi w gruncie rzeczy wszystko jedno - ferie mam przez cały rok:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. No własnie ferie zimowe. Też to mi pachnie młodością. Żeby zmniejszyć tłok w kurortach to ferie są w różnych miesiącach.
  W Warszawie ferii jeszcze nie ma. Dobrze, ze akurat jest śnieg.
  Mimo, że zimy nie lubię ale co to zimę obchodzi?
  Pozdrawiam Vojtek wraz z nowym wpisem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie bo dużo śniegu a do tego atrakcje dla dzieci. U nas też nawiało na biało.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że trzeba opowiadać. Ale ja mam jeszcze ochotę na różne, przygody, podróże, działanie, tylko nie sam:)
  W każdym razie młodsze pokolenie może sobie poczytać jak było. Najlepiej przy okazji jakiś fajnych zdarzeń.
  Pozdrawiam:) z zaśnieżonej Warszawy!

  OdpowiedzUsuń