2 lipca 2012

Jak tego nie zmarnować?

Zjawisko pt. Euro2012 przeminęło jak złoty sen. Chociaż  nie oglądałam wszystkich pojedynków, cały czas śledziłam przebieg Euro.
Atmosfera w czasie Euro była wspaniała, dopracowanie szczegółów na przysłowiową piątkę, barwne sportowe widowisko bez skandali, agresji i przemocy. 
Nie wypowiadam się na temat stanu naszego piłkarstwa, ale chętnie poddam temat jak tego, co osiągnęliśmy na Euro nie zmarnować.  
A zacznę od talentów. Jak nie zmarnować talentów piłkarskich młodych ludzi, co dalej ze szkółkami dla dzieci i młodzieży, jak utrzymać na następnych meczach tą wspaniałą atmosferę zdrowego kibicowania...
W jakim kadrze zatrzymać ten wspaniały doping do późnych godzin  nocnych bez awanturnictwa i chuligańskich wybryków?
A Strefy Kibica i Ogródki Kibica? Pięknie udekorowane z przewagą naszych barw narodowych przyciągały jak magnez i sprawiały, że człowiek nie musiał sam oglądać rozgrywek, lecz wspólnie z sąsiadami, znajomymi lub uczestnikami kibicować i rozmawiać na ten temat. Oj, będzie teraz odczuwalna pustka i brak tej atmosfery. 
 
Pytanie zatem brzmi - jak zachować w pamięci walory tego zjawiska, jak nie zmarnować tych wszystkich pięknych osiągnięć i umieć powtórzyć je w podobnych sytuacjach, lub co jeszcze ważniejsze umieć stosować je w życiu codziennym? Majka47

4 komentarze:

 1. Chyba wszędzie w strefach kibica było fajnie...
  Ale wątpię aby ten klimat dało się zachować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej Majko!
  Wdzę, że masz podobne odczucia do moich.
  Ja jestem bardzo zadowolony!
  Jak nie zmarnować? To podstawowe pytanie. Jeśli chodzi o piłkę a nie kibiców to należy zacząć od rozwiązania PZPN. Bez tego nic się nie zrobi.
  PZPN zatrzymało się w latach 70 tych PRL!
  Dziś jest znowu wywiad z Bońkiem w GW I jeszcze bardziej pogrąża on PZPN niż Jan Tomaszewski. A Boniek politykiem nie jest.
  Podawali, ze u nas w stosunku do liczby piłkarzy jest 2 razy więcej działaczy niż w Hiszpanii!!!
  I na pewno oni sami nie odejdą.
  Jest czas na działanie.
  Pozdrawiam serdecznie Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Majko, zgadzam się całkowicie z Wojtkiem, więc nie będę się powtarzać:) Pozdrawiam ciepło i serdeczne myśli zostawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na przekór wszystkim czarnowidzącym udało się nam to Euro! Myślę też, że będzie to procentowało w przyszłości.
  A przed nam Igrzyska Olimpijskie, no i za dwa lata Mundial!!!

  OdpowiedzUsuń