26 kwietnia 2011

Poświąteczne wytłumaczenie.

Dziś już zwyczajny dzień pracy, chociaż jeszcze dzieci mają wolne, a wiele przyjacielskich spotkań jeszcze trwa. Nawet pogoda  - która w święta zrobiła psikusa -poprawiła się, jest ciepło i trochę słonecznie. A więc tematy też mogą być już codzienne, poświąteczne. Ten wpis będzie po prostu wyjaśnieniem, dlaczego zmieniłam adres bloga. Przed świętami nie chciałam już poruszać tego tematu, więc czynię to teraz. Trudno było mi odejść od bloga, gdzie stawiałam moje pierwsze kroki, gdzie zostało zamieszczone tyle zdjęć, z którymi  byłam związana emocjonalnie. Ale publikowanie zapisanych postów i dodawanie zdjęć było torturą. Ciągnęło się to czasem godzinami, więc chociaż długo byłam cierpliwa -  wreszcie postanowiłam się zmienić adres. Na dodatek czasem nie pojawiały się moje komentarze dodawane pod wpisami innych postów. 
Teraz tutaj stawiam pierwsze kroki, uczę się posługiwać innymi narz ędziami i ustawieniami niż w wp. 
Adres poprzedniego bloga wypisałam na początku - zawsze można do niego wracać - tym bardziej, że schemat był oparty bardziej na miesiącach i porach roku, niż na wpisach pamiętnikowych. 
Zapraszam więc serdecznie na ten nowy adres, bardzo zresztą podobny do poprzedniego. Dobrze, że tak się złożyło, gdyż na blogi wp mogę podawać tylko nick - i wtedy komentarz jest zapisywany. 
Jeszcze raz więc podaję obecny adres mojego bloga:
moje-trzy-grosze-majka47.blogspot.com

2 komentarze:

 1. Witaj Majko :)
  Moja decyzja o zmianie serwisu blogowego także trwała długo. Po wielomiesięcznych zmaganiach z WP... po tym jak w KAŻDY WEEKEND były problemy z obsługą blogów w końcu "dojrzałam". Ten serwis także nie jest idealny. Mam jednak pewność że zamieszczany post znajdzie się we właściwym czasie- we właściwym miejscu. Uważam także, że w WP czas na zmiany personalne. Potoczne stwierdzenie że blogi sa darmowe nie jest prawdą. Każdy serwis dostaje swój procent z abonamentu jaki płacimy za internet. I nie sa to małe kwoty. Pozdrawiam
  ta- co chodzi po krawędzi
  http://chodzeniepokrawedzilosu.blogspot.com
  ---------<-------(@

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj:)
  Wiele znajomych blogów pomału zmienia portal... Przyczyny wszędzie te same - trudności techniczne na WP. Wiem, po sobie że zmiana portalu nie jest łatwą decyzją, więc tym bardziej podziwiam odwagę. Ja ciągl biję się z myślami, pomału dojrzewam do jakiejś decyzji. Jaka ona będzie? Nie mam na dzisiaj pojęcia:)
  Pozdrawiam:)
  Ps. Rozglądałam się po innych portalach, ale nigdzie nie ma idealnie. Na przykład tutaj dużo czasu zajmuje dodanie komentarza. Trzeba klikać kilka razy i dopiero wyskakuje kod obrazkowy no i trzeba go wpisać. Na onecie z koleii, nie lubię pisać komentarza, jak nie widzę tekstu, do którego się odnosi...

  OdpowiedzUsuń